Linki treningowe dla psów – efektywna nauka posłuszeństwa

Linka treningowa to doskonałe narzędzie szkoleniowe dla psa, które pozwala ci wprowadzić naukę posłuszeństwa, jednocześnie zapewniając psu pożądaną swobodę, jednocześnie gwarantując bezpieczeństwo sobie i jemu. 

Co dają linki treningowe dla psów?

Z linką treningową możecie osiągnąć naprawdę bardzo dużo podczas treningu na świeżym powietrzu. Przede wszystkim smycz treningowa świetnie sprawdza się w przypadku młodych psów, które nie trzymają się już konsekwentnie nogi, ale które mają jeszcze problem z tym, aby odpowiednio reagować na wszystkie komendy — przekonuje Malier Studio. Linka treningowa świetnie sprawdza nie w przypadku psów myśliwskich, a także w sytuacji, kiedy bierzemy pod opiekę np. psa ze schroniska, którego zachowań dobrze nie znamy. Linka daje poczucie bezpieczeństwa i kontroli nad tym, jak zachowuje się pies. Jemu zaś daje pewną swobodę choćby podczas poruszania się po lesie czy parku.

Jaka powinna być smycz treningowa?

Linki treningowe dla psa muszą być przede wszystkim wytrzymałe. Od tego, jak skuteczna będzie linka, zależy często bezpieczeństwo twojego psa, a także innych psów czy osób wokół. Warto o tym pamiętać, wybierając konkretne rozwiązania. Jakość wykonania powinna być tutaj niezaprzeczalnie na pierwszym miejscu. Dobrze, aby linka była także odporna na warunki atmosferyczne, które podczas spaceru mogą być przecież bardzo różne. Do tego super, jeśli będzie się ją stosunkowo łatwo czyścić. Pies zawsze zanurzy się w kałużę, błoto, chaszcze. Świetnie, jeśli linka będzie zbierała tych zanieczyszczeń jak najmniej, a resztę łatwo będzie z niej usunąć. Linka ma być stabilna i wytrzymała, powinna jednak także być wygodna dla psa. Obróżka nie może uciskać, podrażniać, utrudniać oddychania. Musi zostać zachowany balans między bezpieczeństwem i skutecznością link a wygodą psa. W końcu nie bez znaczenia będzie oczywiście także jakość wykończenia tego typu akcesoriów. Są już firmy, które tworzą prawdziwe cuda dla naszych czworonożnych przyjaciół, które są nie tylko funkcjonalne, lecz także bardzo estetycznie wykonane.

Dłuższe czy krótsze linki treningowe?

Wybór długości linki treningowej zależy w dużej mierze od wieku psa, a także od etapu treningu, na którym jesteśmy. Im więcej już udało nam się zrobić, tym dłuższa może być linka. Na początek potrzebne będą jednak szelki dla psa oraz stabilna linka treningowa. Warto także pamiętać, że im większy i silniejszy pies, tym krótsza i stabilniejsza musi być linka. Istotna bardzo jest zdolność zamortyzowania pociągnięcia i zapanowania nad nim.