Świnka morska – dlaczego jest tak lubiana?

Wymieniając popularne zwierzątka domowe większość osób zwróci uwagę na psy, koty oraz świnki morskie. Te ostatnie zyskały szerokie grono wielbicieli, a ich posiadanie stanowi marzenie nie jednego dziecka. Podpowiadamy, dlaczego warto rozważyć zakup tych sympatycznych gryzoni.

Najważniejsze informacje o świnkach morskich

Kawia domowa zwana świnką morską to zwierze występujące w Ameryce Południowej. Do Europy przybyło kilkaset lat temu i zyskało na popularności ze względu na łatwość hodowli i przyjazne usposobienie. Wyróżnia się wiele odmian kawii, a najpopularniejsze z nich to świnki długowłose, gładkowłose oraz rozetki. Przy odpowiedniej opiece te sympatyczne zwierzątka żyją około 6 lat. Z tego względu w odróżnieniu od myszy lub chomików spędzają z nami znaczący okres czasu. Warto zaznaczyć, że są to towarzyskie zwięrzeta, dlatego warto zadbać aby nie żyły w pojedynkę lecz razem z innymi przedstawicielami swojego gatunku.

Świnka morska – zalety posiadania

Świnki morskie to popularne zwierzątka domowe, których posiadanie ma wiele zalet, a najważniejsze z nich to:

  • przyjazne usposobienie – na początki pobytu w domu świnki są z natury płochliwe, ale po jakimś czasie przyzwyczajają się do człowieka i chętnie spędzają z nim czas.
  • mnogość wyboru – kawie występują w bardzo wielu odmianach kolorystycznych, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.
  • ciekawy charakter – podobnie jak ludzie każda świnka posiada odrębną osobowość, a ich obserwacja przynosi wiele frajdy. Kawie mają różne gusta smakowe, sposoby na okazywanie uczuć i formy wypoczynku.
  • popcorning – ciekawe zachowanie świnek będące sposobem na okazywanie radości lub ekscytacji. Polega niekontrolowanych podskokach, podczas których zwierzątka przypominają podgrzewane ziarna kukurydzy.